Karetní bojovka Fights in Tight Spaces

Jsem velký fanda kartičkových her a stejně tak velký fanda akčních filmů. Nikdy by mě však nenapadlo, že tyhle dvě věci půjdou spojit. A přesto se to hře Fights in Tight Spaces povedlo.

Po té, co se klukům z Už jste někdy viděli ty filmy Sherlocka Holmese od Guy Ritchieho, ty s Robertem Downeym Jr? Oh, nejsou tak zlí, no tak. Guy Ritchie’s Holmes má tuto schopnost plánovat boje dříve, než k nim dojde. Představuje si všechny rány, které dopadne, psychicky zvažuje jejich klady a zápory, poté zvolí nejlepší možnost a provede ji v rozostření přesných úderů. Když se jeho systematicky zničený protivník zhroutil na hromadu na podlaze, sotva se zapotil. To je hodně dobrý.

Bojuje v těsných prostorech

Vývojář: Ground Shatter Games

Vydavatel: Mode 7

Platforma: Hráno na Xbox Series S.

Dostupnost: Vychází na Xbox Game Preview (pro Xbox One a Xbox Series S / X) za 16,74 £, s bezplatnou zkušební verzí a přichází do Steam Early Access v únoru 2021. Dosud není k dispozici pevné datum vydání 1.0.


Fights in Tight Spaces mi připomíná Sherlocka Holmese. Mějte na paměti, že mi to také připomíná Neo a Jasona Bournea a Jamese Bonda a Johna Wicka a dokonce i Jackieho Chana (tu cítím téma) – všichni tito velmi čistí, velmi kontrolovaní bojovníci z blízka, kteří vypadají jako oni Mám potíže, ale jsou to opravdu nepřátelé. Jde o to být obklíčeným akčním hrdinou, který všem chce ukázat, proč jsou akčním hrdinou.

Vzhledem k tomu Fights in Tight Spaces pravděpodobně nezní jako tahová hra. Odtud však pochází magie. To vám umožňuje Holmesův čas naplánovat si, co budete dělat. Představuje se vám hádanka, hromada útočníků kolem vás a musíte zjistit, jak se dostat z jejich cest a současně je pokazit.

To, co můžete udělat, závisí na kartách ve vaší ruce. Protože kromě všeho ostatního, je to také hra na stavění paluby, jako je Slay the Spire. Začínáte s tenkým výchozím balíčkem karet, který poté přidáte a zdokonalíte, jak budete postupovat, výběrem z odměn po bitvách a upgradováním a odebíráním karet na příslušných místech podél cesty. Karty tedy představují vše, co můžete udělat – dokonce i pohybovat. Nemůžete se pohybovat po těsném bojovém prostoru, pokud to příslušná karta neumožňuje. A to je velká věc, protože pohyb v Fights je všechno.

Clert_FightsinTightSpacesGamePreview_20201111_15_19_18
To je velmi těsný prostor! Všimněte si také mého jediného bodu zdraví. Myslím, že jsem toto setkání vyhrál i přes to! Působivé, že?
Můžete vyhrát tím, že si budete hrát s prsty na nohou s nepřáteli a budete používat blokové karty a protiútoky, abyste se vyrovnali s jejich poškozením, ale je to trochu riskantní. Také je to ošklivé. Je to v rozporu s duchem hry. Jedná se o hru o piruetování nebezpečím, navigaci v (většinou) mínovém poli na blízko, zneužití nepřátel a jejich vystavení vašemu útoku. Nebo ještě lépe útoky toho druhého.

A upřímně, budete potřebovat veškerou pomoc, kterou můžete získat. Boje v těsných prostorech jsou těžké. Hrál jsem jen pár hodin, samozřejmě, ale nedokázal jsem vyčistit ani jednu z misí, protože jsem byl nedbalý a nedůkladně jsem zvažoval, co bude každý nepřítel dělat krok za krokem a přistál jsem v potížích.

Představte si mise, mimochodem, jako Skutky ve hře Slay the Spire: vývojový diagram míst, kde se můžete zastavit na cestě k šéfovi. Existují bitvy v různých těsných prostorech – uličky, kuchyně, tetovací salóny – z čeho vybírat, stejně jako textové scénáře, místa pro uzdravení a místa pro upgrade vašich karet.

plakát
Houževnatost mě ale jen přiměje, abych to zkusil znovu, a když se vše podaří, připadá mi to pořádně, jako by vaši nepřátelé nikdy neměli šanci. A můžete se trochu vyhrát ve svém vítězství a přehrát si toto setkání ze zvětšeného úhlu filmové kamery. Vidíte mě, jak to dělám ve videu vloženém zde.

Jinými slovy, jsem fanoušek. Fights in Tight Spaces našel způsob, jak destilovat mou oblíbenou část akčních filmů a zároveň najít nový silný úhel pro žánr budování paluby, který mám rád. Není to ještě úplně hotové – v tuto chvíli je to v programu Xbox Game Preview, takže mějte na paměti, ale je tu dvouhodinová bezplatná zkušební verze. Pokusit se!